Lajmet e fundit

 • 17.08.2016

  Ministrja Bajrami priti në takim zyrtarin e ambasadës Bullgare, z. Valeri Hristov

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot në takim zyrtarin nga ambasada e Bullgarisë në Prishtinë, Valeri Hristov. Lexo më shumë

 • 16.08.2016

  Ministrja Hykmete Bajrami në vizitë zyrtare në Shkup

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, e shoqëruar nga kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, qëndroi sot në vizitë zyrtare në Maqedoni. Ajo u prit nga Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë, Driton Kuçi. Temë kryesore e takimit bilateral të... Lexo më shumë

 • 02.08.2016

  Ministrja Bajrami priti në takim ambasadoren e Francës, Marsye Daviet

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Francës në Kosovë, znj. Marsey Daviet. Lexo më shumë

 • 28.07.2016

  Panairin “Gratë në biznes” e vizitoi Ministri i Financave

  Ministri i Financave, Avdullah Hoti i shoqëruar nga Drejtori i përgjithshëm i KIESA-s, Besian Mustafa, sot ka vizituar Panairin “Gratë në Biznes”, i cili është hapur me 26 korrik 2016 në Prishtinë. Lexo më shumë