Lajmet e fundit

 • 04.09.2015

  Ministrja Bajrami takoi ambasadoren turke Kivilcim Kiliç

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë znj. Hykmete Bajrami priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në Kosovë, znj. Kivilcim Kiliç, të cilës i uroj suksese në misionin e ri në Kosovë. Lexo më shumë

 • 04.09.2015

  Në Abu Dhabi u zhvilluan negociatat për Promovim dhe Mbrojtje të Investimeve

  Është zhvilluar raundi i dytë i negociatave për arritjen e Marrëveshjes për Promovimin dhe Mbrojtjen e Investimeve mes palës kosovare dhe asaj të Emirateve të Bashkuara Arabe. Lexo më shumë

 • 02.09.2015

  Zv. ministri Kastrati priti përfaqësuesit e kompanisë greke “SOUKOS ROBOTS”

  Zëvendësministri i Tregtisë dhe Industrisë, Avni Kastrati, priti në takim përfaqësuesit e kompanisë greke “Soukos Robots”, që merret me sistemin e trajtimit të mbeturinave të ngurta komunale në të ftohët si dhe riciklimi i tyre, sipas teknologjisë së përdorur të quajtur... Lexo më shumë

 • 27.08.2015

  Grupi Punues për përmirësimin e klimës së biznesit, investime publike dhe investime në infrastrukturën e cilësisë

  Në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë u mbajt takimi i Grupit Punues për përmirësimin e klimës së biznesit, investimeve publike dhe investimeve në infrastrukturën e cilësisë, në kuadër të Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik të Kosovës (KKZHEK). Lexo më shumë