Lajmet e fundit

 • 26.05.2016

  Ministrja Bajrami priti Ambasadoren, Kivilcim Kiliç së bashku me një delegacion të bizneseve nga Turqia

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot në takim ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, e cila shoqërohej nga një delegacion i afaristëve turq, një pjesë e të cilëve kanë investuar në Kosovë në kompani të ndryshme. Lexo më shumë

 • 25.05.2016

  Kompanitë kosovare promovojnë produktet e tyre në Holandë

  Tri kompani nga Kosova janë duke i promovuar produktet e tyre në Panairin PLMA’s 2016 “World Private Label” International Trade Show, i cili po mbahet në Amsterdam të Holandës nga data 24-25 maj 2016. Lexo më shumë

 • 24.05.2016

  Ministrja Bajrami mori pjesë në lansimin e platformës së dialogut mes investitorëve evropianë dhe Qeverisë së Kosovës

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami mori pjesë në konferencën e Këshillit të Investitorëve Evropian në lansimin e platformës së dialogut mes investitorëve evropianë dhe Qeverisë së Kosovës, ku pjesëmarrës ishte kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, shefi i BE-së... Lexo më shumë

 • 24.05.2016

  Ministrja Bajrami mori pjesë në prezantimin e dy studimeve të profileve të Sektorit të Industrisë së Plastikës dhe Gomës dhe Sektorit të Industrisë Kimike

  Ministria e Tregtisë dhe Industrisë gjegjësisht Departamenti i Industrisë prezantoi sot studimet e profileve të Sektorit të Industrisë Plastike dhe Gomës dhe të Sektorit të Industrisë Kimike, të cilat janë financuar nga Ministria e Punëve të Jashtme e Finlandës dhe që është... Lexo më shumë