Lajmet e fundit

 • 10.10.2015

  Ministrja Bajrami mori pjesë në panairin e ushqimit dhe pijeve ANUGA në Këln, Gjermani

  Ministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë znj. Hykmete Bajrami vizitoi prezantimin e produkteve të kompanive kosovare në panairin e ushqimit dhe pijeve ANUGA i cili po mbahet nga data10-14.10.2015 ne Këln të Gjermanisë, panair ky më i madhi i këtij sektori në Evropë. Lexo më shumë

 • 08.10.2015

  Ministrja Hykmete Bajrami takoi përfaqësuesit e Shoqatës Gjermane për Zhvillimin e Ekonomisë Konkurrente

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami priti në takim z. Peter Spary, anëtar i bordit të Shoqatës për Zhvillimin e Ekonomisë Konkurrente dhe z. Peter Paul Thoma, përfaqësues i sektorit për energji efikase,të cilët prezantuan shoqatën e tyre me qendër në Berlin dhe me... Lexo më shumë

 • 08.10.2015

  Sqarim për Media

  Në lidhje me artikullin e publikuar në gazetën Koha ditore dhe portalin Koha.net të datës 8 tetor 2015, me titull “Ministrja Bajrami nuk e suspendoi drejtorin që po hetohet në MTI” i cili është publikuar edhe në disa portale të tjera, Ministria e Tregtisë dhe Industrisë dëshiron... Lexo më shumë

 • 07.10.2015

  Ministrja Bajrami priti në takim kryetarin e Njësisë Administrative të Shëngjinit, Tonin Uldedaj

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami priti sot në takim kryetarin e Njësisë Administrative të Shëngjinit z. Tonin Uldedaj. Në takim u diskutua rreth shqyrtimit të mundësive për shfrytëzimin e Portit të Shëngjinit nga bizneset kosovare. Lexo më shumë