Lajmet e fundit

 • 29.10.2014

  Raporti i Bankës Botërore e rangon Kosovën në vendin e 75 sa i përket të bërit biznes

  Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), të mërkurën ka mbajtur një konferencë për media, ku ka prezantuar raportin e Bankës Botërore për Kosovën. Sipas raportit, Kosova është ngritur në vendin e 75 në Raportin e Bankës Botërore sa i përket të bërit biznes, duke shënuar një... Lexo më shumë

 • 24.10.2014

  Ministri Mulaj priti drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Ismet Mulaj, priti sot drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, me bashkëpunëtorët e tij, me të cilët ka diskutuar për intensifikimin e bashkëpunimit të MTI-së me asociacionet e komunitetit të biznesit. Lexo më shumë

 • 22.10.2014

  SHBA mbështetëse e investimeve të huaja në Kosovë

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Ismet Mulaj, ka pritur sot zyrtarët e lartë të sektorit të ekonomisë në Ambasadën së SHBA-së në Prishtinë, shefin e sektorit për ekonomi. Todd Christiansen dhe këshilltaren për ekonomi në Ambasadën e SHBA-së në Prishtinë, Ardiana Meholli. Lexo më shumë

 • 20.10.2014

  Zv/ministri Avni Kastrati sqaron opinionin publik rreth shkrimit në portalin “Gazeta Blic”

  Zëvendësministri i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Avni Kastrati, sqaron opinionin publik rreth shkrimit të botuar, me datën 20 tetor 2014, në portalin “Gazeta Blic”, të titulluar: “Thaçi shkarkoi Avni Kastratin nga MTI, sepse ai përkrahte naftarët, thotë Shoqata”,... Lexo më shumë